Recepty

Zdobený chléb holčička s copy

K tomuto chlebu mě inspirovala moje malá dcerka, čerstvě tříletá, která se mnou velmi ráda peče. Je to takové moje malé zlatíčko, umí vyválet a smotat rohlík, ráda míchá těsto a dívá se na maminku. Peče s dětským nadšením a jsem ráda, že jí to baví. A nosí dva culíky a brýle.

Určitě nechejte své malé děti pomáhat při pečení, i kdyby se měly jen patlat v těstě a nadělaly tak hodně nepořádku. Děti si potřebují uspokojit svůj hmat, proto tak rády pečou, sahají na těsto, ale také si rády hrají s plastelínou, hlínou nebo jen prsty objíždějí po plotu. Uspokojuje to jejich hmatové potřeby, stejně jako třeba bonbon uspokojí jejich chuť. Ručičky se vždy dají umýt a kuchyňská linka jak by smet.

Tato technika se nazývá těsto v těstě a spočívá v zapečení chlebového těsta do bochníku, nestačí jen těsto přiložit, během pečení by se odlouplo, je potřebo ho vložit do chleba. Tudíž do řezu. Podrobnosti v mém kurzu „Umělecké zdobení chleba“, ale zde vám tuto zajímavou techniku alespoň nastíním.

Recept na chléb neuvedu, protože můžete použít jakýkoli váš oblíbený, ale s nižší hydratací do 65%, aby bylo těsto tuhé před vložením do trouby, nemělo by se roztékat, aby se s ním dobře pracovalo. Tudíž si připravte kulatý bochník okolo 800g těsta + 100-150g navíc, které si odložte do lednice, než vám vykyne bochník v ošatce.

Z odloženého těsta si upleťte dva copy, které vložíte do hlubokého řezu z boku bochníku. Teď můžete holčičce ozdobit obličej třeba brýlemi z máku.

Dejte péct.

Po vychladnutí jsem domalovala barvami a fixy oči a pusinku, opět jsem použila štětec a gelové barvivo, které se dá právě stínovat fixy, dokud barvivo nezaschlo. Přesný videonávod najdete v kurzu, k zakoupení je v sekci Nabídka kurzů a konzultací v hlavním menu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *